Balíček pohronie Pre nepoľovníkov

Zatiaľ, čo sa poľovníci venujú svojej vášni, nepoľovníkom ponúkame zážitkové balíčky. S nami môžete objavovať krásy Slovenska, zažiť ľudové tradície, dobrodružstvo, adrenalín alebo oddychovať v jedinečných kúpeľoch na Slovensku. Stačí si len vybrať z pestrej, netradičnej ponuky zážitkov.

CK HUBERTUS Vám zabezpečí balíček pre nepoľovníkov na mieru podľa Vašich požiadaviek. Kto Vám ponúkne kvalitnejšie služby ako práve domáci, hrdí odborníci na miestnu kultúru, tradíciu, folklór, prírodu, s ktorými spolupracujeme, aby sme Vám priniesli skutočne nevšedné a bohaté zážitky.

Pohronie

„Je región cestovného ruchu, ktorý zahŕňa okresy Banská Bystrica, Brezno, Banská Štiavnica, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom.  Pomyslene ho môžeme rozdeliť na Horné Pohronie (Horehronie), Stredné Pohronie a Dolné Pohronie (Tekov).  My sa Vám budeme snažiť priblížiť Horehronie a Stredné Pohronie.

 V tejto, čistým vzduchom nasiaknutej a krásnou prírodou obkolesenej lokalite sa nachádza niekoľko jedinečných prírodných rezervácií a chránených oblastí. Región je známy svojimi kultúrnymi pamiatkami, folklórnymi tradíciami, zvykmi, množstvom cyklotrás a turistických chodníčkov. V tomto regióne môžete zažiť neopakovateľné a netradičné zážitky vlastné tomuto čarovnému miestu a dokonale zrelaxovať v spojení s prekrásnou prírodou.

Naša cestovná kancelária Vám ponúka zážitky na mieru. Chcete relaxovať? Túžite po dobrodružstve? Chcete spoznať a zažiť ľudové tradície, miestne zvyky a obyčaje? Pozrite si našu ponuku zážitkov v balíčku Pohronie pre nepoľovníkov, ktorou s radosťou prezentujeme na slovo vzatých odborníkov, miestnych nadšencov, propagujúcich tento neobyčajný región. V neposlednom rade Ivanku Rešutíkovú a jej cestovnú kanceláriu STEY, ktorá neobyčajným spôsobom prezentuje a dokonale pozná svoj rodný, krásny región Horehronie.

 V prípade záujmu Vám jednotlivé zážitky nakombinujeme, zabezpečíme ubytovanie a vyskladáme balíček podľa Vašich predstáv na 3 až 5 dní. Na Horehroní je stále čo zažívať a spoznávať. „

logo_hubertus_farebne

Prekonaj sa na VIA FERRATA (dobrodružstvo) na Skalke

Ponúkame Vám zažiť dobrodružstvo na najťažšej Ferrate na Slovensku. Dobrodružstvo a prekonávanie samých seba. Poďte zažiť adrenalín, za ktorý odmenou budú nádherné výhľady. Ferrata má tri cesty, takže na svoje si prídu skúsení lezci, ale aj dobrodruhovia, ktorí lezenie videli iba z diaľky.  Počas celého dobrodružstva máte výstroj a ste istení. Jedinou prekážkou, ktorú je potrebné prekonať je odhodlanie.

V prípade záujmu Vám zabezpečíme ubytovanie so vstupom na VIA FERRATA v partnerských penziónoch, prehliadku mesta Kremnica a Banská Štiavnica.

CENA

Na vyžiadanie

Minimálny počet účastníkov: 4
Dostupné od apríla do októbra

Zažite dynamický FOLKLÓRNY VEČER s frndžalicou a ochutnávkou salašníckych dobrôt pod Kráľovou Hoľou

CENA
3 – 5 rokov

31 €

6 – 14 rokov

35 €

15 – 99 rokov

39 €

Minimálny počet účastníkov: 4
Dostupné celoročne

Zábava na Horehroní sa vždy niesla v znamení folklóru, tradícii a dobrosrdečnosti. Pripravte sa na večer plný ľudovej hudby, tanečnej školy, dobrého jedla a domácej pálenky. Túžite si zatancovať na rezké, ľudové pesničky? Malá škola tanca, ktorú sprevádza živá hudba, vás zoznámi so základnými slovenskými rytmami.

Okrem tanečných krokov sa naučíte aj obľúbené ľudové piesne. Večer vám spríjemní jednochodová večera s pohárikom domácej pálenky. Nalaďte sa na ľudovú nôtu a užite si horehronskú veselicu s našimi folkloristami. Zážitok trvá cca 4 hodiny. V cene je zahrnuté folklórny večer plný neopakovateľných zážitkov, okrem sprievodcu je samozrejmosťou zabezpečenie obojsmernej dopravy z vopred stanoveného miesta.

V prípade záujmu Vám zabezpečíme folklórny večer so všetkým, čo k tomu patrí, ubytovanie v partnerských penziónoch alebo chalupách na samote. Cena na vyžiadanie.

Prekonajte svoje možnosti na ELEKTRO - FAT BIKE–U (cykloturistika) na Kráľovú hoľu

Nie nadarmo sa tomuto kúsku Slovenska hovorí bike/e-bike región, ktorý je pyšný na svoje ľudové tradície a kultúrne pamiatky. Množstvo cyklotrás s dĺžkou takmer 860 km. Turistika a možnosti turistického vyžitia sú v tomto regióne samozrejmosťou. V máloktorom regióne Slovenska, by ste hľadali toľko turistických možností ako práve v srdci Slovenska v malebnom regióne Horehronie.

Poďte s nami na cykloturistiku na elektro bicykloch, s ktorými sa dá zdolať akýkoľvek kopec, bez toho aby ste boli vyčerpaní. S našou partnerskou požičovňou elektro bicyklov v krásnej obci Šumiac pod Kráľovou Hoľou, zdoláte tento symbol Slovenska, bez námahy. Pokocháte sa nádhernými výhľadmi a pochutnáte si na výnimočnom jedle šéfkuchára Peťa v Pohostinstve pod Úbočou, priamo v depe elektro bicyklov v obci Šumiac. V cene je zahrnuté zapožičanie elktro FAT BIKU na celý deň. Okrem sprievodcu je samozrejmosťou zabezpečenie obojsmernej dopravy z vopred stanoveného miesta.

V prípade záujmu Vám zabezpečíme zapožičanie FAT BIKE-u priamo pod Kráľovou hoľou, ubytovanie v partnerských penziónoch alebo v chalupách na samote a výborné jedlo. Cena na vyžiadanie.

CENA

Na vyžiadanie

Minimálny počet účastníkov: 2
Dostupné celoročne 
(v prípade snehu je k dispozícii FAT BIKE na to prispôsobený, iba na vlastné riziko)

Odreagujte v privátnom WELLNESS uprostred ničoho

CENA

2 – 99 rokov

79 €

Maximálny počet účastníkov: 6
Dostupné celoročne
Uskutočnenie výletu závisí od vhodného počasia, ktoré môže ovplyvniť prejazdnosť terénu

Nevšedný zážitok z jazdy terénnym vozidlom k chalupe s útulným súkromným WELLNESS-om uprostred lesa. Relax pre telo aj myseľ.

Milujete nevšedné zážitky? Vyberte sa s nami za privátnym WELLNESS-om v odľahlej prírode. Uprostred prírody na vás čaká útulný vonkajší wellness s horúcou kaďou poctivou vyhrievanou drevom. Hlavu si dokonale vyvetráte počas vzrušujúcej jazdy terénnym vozidlom stredoslovenskými lazmi. Pripravte sa na dokonalé odreagovanie od technológií a zhonu, pri ktorom zrelaxuje telo i duša. V cene je zahrnuté kúpanie v horúcej kadi na 3 hodiny, poskytnutie uterákov a obojsmerná doprava z vopred stanoveného miesta.

Výlet je vhodný pre 6 osôb. Uskutočnenie výletu závisí od vhodného počasia, ktoré môže ovplyvniť prejazdnosť terénu.

V prípade záujmu Vám zabezpečíme privátne WELLNESS, ubytovanie v partnerských penziónoch alebo v chalupách na samote a výborné jedlo. Cena na vyžiadanie.

Zažite HOREHRONSKÉ PUTOVANIE ZA REMESLAMI A TRADÍCIAMI našich predkov

Poďte s nami objaviť zabudnuté remeslá našich predkov. Prišiel čas zoznámiť sa s tradíciami a remeslami HOREHRONIA. Vyskúšajte si tkanie na krosnách, alebo si privoňajte k pravej koži a vyrobte si tradičný garbiarsky výrobok. Pred drevorubačským zápolením sa posilnite domácou frndžalicou a drobným občerstvením, ktoré si drevorubači nosievali so sebou do hory. Selfie v tradičnom kroji? Bude to nezabudnuteľná fotka!

Interaktívny výlet za remeslami, folklórom a drevorubačskou tradíciou. V cene sú zahrnuté 4 nezabudnuteľné hodiny s jedinečnou atmosférou slovenských tradícií a remesiel. Okrem sprievodcu je samozrejmosťou zabezpečenie obojsmernej dopravy z vopred stanoveného miesta.

V prípade záujmu Vám zabezpečíme deň s HOREHRONSKÝMI TRADICIAMI A REMESLAMI, ubytovanie v partnerských penziónoch alebo v chalupách na samote a výborné jedlo. Cena na vyžiadanie.

CENA

2 – 5 rokov

15 €

6 – 14 rokov

19 €

15 – 99 rokov

24 €

Minimálny počet účastníkov: 4
Dostupné od mája do októbra

Vyrobte si svoju PARENICU priamo na salaši

CENA
3 – 5 rokov
19 €
6 – 14 rokov
23 €

15 – 99 rokov

26 €

Minimálny počet účastníkov: 4
Dostupné od apríla do októbra

Ak chcete skutočne poznať dovolenkovú destináciu, začnite miestnou gastronómiou. Výlet za domácimi špecialitami začína návštevou salaša, kde si môže každý účastník vyrobiť parenicu pripravovanú zo syra z čerstvého ovčieho mlieka. Čaká nás aj malá ukážka varenia tradičných horehronských jedál s degustáciou s miestnou gazdinkou priamo u nej doma. Tradičná kuchyňa, to nie sú len halušky. Pre milovníkov mäsa máme taktiež pripravený chutný darček, ktorým môžu po návrate domov pohostiť priateľov. Dobrú chuť!

Výlet za gastronómiou pre cestovateľov, ktorí lokálnu kuchyňu považujú za súčasť poznávania. Už ste si vyrobili svoju vlastnú parenicu? Pripravte sa na spoznávanie slovenskej ľudovej gastronómie. V cene sú zahrnuté 4 nezabudnuteľné hodiny s jedinečnou atmosférou slovenských tradícií a remesiel. Okrem sprievodcu je samozrejmosťou zabezpečenie obojsmernej dopravy z vopred stanoveného miesta.

V prípade záujmu Vám zabezpečíme deň plný slovenskej ľudovej GASTRONÓMIE, ubytovanie v partnerských penziónoch alebo v chalupách na samote a výborné jedlo. Cena na vyžiadanie.

Putovanie na HUCULOCH horskými lazmi Stredného Slovenska

Kontakt s huculom v spojení s prírodou horských lazov ponúkajú dokonalý digitálny detox. Kontakt s týmto pokojným a rozvážnym plemenom v spojení s prírodou horských lazov poskytujú neopakovateľný relax a zážitok, vzdialenie od rýchleho životného rytmu a každodenných starostí. Huculský koník je pre svoju povahu vhodný aj pre úplných začiatočníkov. Hucule na našej farme nie sú primárne chované za účelom rekreácie človeka, ale na zachovanie plemena prirodzenou formou bez ustajnenia s pohybom v prírodnom prostredí v súlade so zásadami ekofarmárčenia. Kone sú kvalitne kŕmené a pri kontakte s človekom sa prihliada na konkrétnu povahu, zdravotný stav a kondíciu, pričom nie sú vystavované masovým náporom. Tak sú výlety potešením nie len pre človeka, ale aj pre hucula samotného.

Čakajú vás prekrásne horské prechádzky s rôznou dĺžkou trvania. Jazdecké putovanie môžete absolvovať v malom okruhu (cca 3km), vo veľkom okruhu (cca 5km), oba vhodné pre začiatočníkov a celodenné putovanie pre pokročilých (cca 10km). Pomoc pri ustrojení a príprave koňa na výlet bude prínosom v rámci vzájomného spoznávania. V cene je zahrnutý  deň putovania podľa výberu okruhu s HUCULMI. Okrem sprievodcu je samozrejmosťou zabezpečenie obojsmernej dopravy z vopred stanoveného miesta.

V prípade záujmu Vám zabezpečíme putovanie s HUCULMI, ubytovanie v partnerských penziónoch alebo v chalupách na samote a výborné jedlo. Cena na vyžiadanie.

CENA

Pre začiatočníkov

Malý okruh (cca 3km)

20 €

Veľký okruh (cca 5 km)

30 €

Pre pokročilých

Okruh pre pokročilých (cca 10 km)

60 €

Minimálny počet účastníkov: 10
Dostupné celoročne